Tramadol 50 mg
500 mg amoxicillin
prednisone 20 mg price
tramadol hcl 50 mg
ספיד טסט
portuguese-passport.online
דרכון פורטוגלי
קניה באיביי, צק אין באינטרנט
מאוחדת זימון תור ללא סיסמה, גוגל ,rduo, מאוחדת הטורים שעות פתיחה
סיאליס גנרי
cách nạp tiền vào binomo
сайт алиэкспресс на русском языке официальный
igoption
speed test hot
рейтинг forex брокеров
мамба ярославль

Zabytki w Ustce

Kamienica przy Placu Wolności 6

биномо
фаберлик вход в личный кабинет консультанта
личный кабинет форекс
Kamienica przy Placu Wolności 6Potężna kamienica znajduje się na Pl. Wolności nr 6 (Friedrichstr.), przy skrzyżowaniu z ul. Jana z Kolna. Dwukondygnacyjna na wysokim cokole, z symetryczną fasadą od południa, z wgłębnymi balkonami o murowanych, zaokrąglonych balustradach i nakryta mansardowym dachem, zwraca uwagę ciężkawą elegancją i dopracowaniem nietypowych detali. Należą do nich graficzne, płaskie opaski okienne z motywem wysuniętych, prostokątnych klińców, portal z płynnym naczółkiem obejmującym owalne nadświetle, także podkreślonym klińcami czy umieszczona nad nim wygięta płycina. Elewację północną ożywiają symetryczne, prostokątne, przeszklone balkony w obu kondygnacjach.

We wnętrzu sieni zachowała się drewniana klatka schodowa i częściowo barwne przeszklenia okien, a w przedsionku malowidło stropowe (jedno z dwóch), o geometrycznych podziałach z roślinną arabeską oraz motywami kwiatów i ptaków. Prostokątne kwatery narożne stropu wypełniają sceny alegoryczne z postaciami – nagich chłopców i eleganckiej damy w kapeluszu – oraz powiązanych z nimi zwierząt.

Tekst: Elżbieta Kal, „Ustka dawno, dawniej i dziś”, Wydawca: Lokalna Organizacja Turystyczna „Ustka i Ziemia Słupska”, Ustka, 2014

Comments are closed.