Viagra Coupons
500 mg amoxicillin
prednisone 20 mg tablets
tramadol hcl 50 mg tablet
מהירות גלישה הוט
אזרחות פורטוגלית
הוצאת דרכון פורטוגלי
tkh teprx, שירות לקוחות איביי בעברית
קופת חולים תור ללא סיסמה, סופרגז שירות לקוחות, לאומי התחברות
תרים למכירה
kiếm tiền với binomo
асос на русском
максимаркет
מהירות גלישה
макси маркет отзывы
casual club отзывы о сайте

Zabytki w Ustce

Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza

инвестингком
алиэкспес
binarium.ru развод
Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza znajduje się przy ul. Armii Krajowej 2, w gminie wiejskiej Ustka, przynależy do wsi Przewłoka i jej osiedla o tej samej nazwie. Parafia została erygowana w 1990 roku a w następnym rozpoczęła się budowa świątyni, trwająca do roku 2004. W 2005 r. w świątyni otwarto kaplicę Jana Pawła II, do której 13 lipca 2012 roku wprowadzono Relikwie I Stopnia.

Kościół zbudowany na planie gwiazdy prawidłowej sześcioramiennej. Wnętrze świątyni stanowi otwarta, jednonawowa przestrzeń. Ołtarz główny umiejscowiony w ramieniu gwiazdy stanowi figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem oraz po obu jej stronach odpowiednio po lewej obraz przedstawiający świętego. Wojciecha a po prawej błogosławionego Bronisława Kostkowskiego.

Rozproszone światło wpada przez pionowe, witrażowe okna w ścianach bocznych pomiędzy ramionami gwiazdy. Witraże przedstawiają m.in. Jezusa i tonącego Piotra, św. Jana Pawła II, Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jezusa ze św. Faustyną, Matkę Boską Fatimską i bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Nad drzwiami umiejscowiony jest witraż przedstawiający Maryję i Dzieciątko.

Balkon wzdłuż 5 ramion gwiazdy zawiera amfiteatralnie ustawione ławki dla wiernych. Nawa główna przykryta jest dachem w formie graniastosłupa z trójkątnymi okienkami.

Przed kościołem warto zobaczyć Krzyż Katyński oraz Dąb Papieski posadzony w 2005 roku. W pobliżu kościoła już poza terenem ogrodu znajduje się pomnik poświęcony Polskiemu Państwu Podziemnemu.

Comments are closed.