Tramadol hcl 50 mg
amoxicillin 500 mg dosage
prednisone 20 mg price
tramadol 50mg
tramadol 50mg

bezeq speed
דרכון פורטוגלי מחיר
דרכון פורטוגלי
דרכון פורטוגלי

אלי אקספרס תכשיטים, gkh texprx
גוגל תרגום[, בנק לאומי ראשון, פנגו שירות לקוחות
סיאליס מחיר בבית מרקחת
hướng dẫn giao dịch binomo
aliexpress в рублях
рейтинг брокеров по бинарным опционам
בדיקת מהירות הוט
hashflare окупаемость
мамба сайт знакомств

Zabytki w Ustce

Willa Eldorado

expert option
алекс экспресс на русском
бинарные опционы с минимальным депозитом
Boh. Westerplate 15, Wlla Koepkego zw. Eldorado, pocztówka przedwojennaWilla Eldorado (ob. Bohaterów Westerplatte nr 15), zbudowana być może przez Koepkego, w latach 20. była już własnością Viktora Westphala. Budowla jest kolejnym przykładem płynnych rozgraniczeń między architekturą związaną z portem a rezydencjonalno-letniskową. Czworoboczna bryła, rozczłonkowana ryzalitami i werandą od zachodu, wyróżniała się ponadto cylindryczną wieżą dostawioną do południowo-wschodniego narożnika, połączoną z tarasem obejmującym szerokim łukiem cały narożnik. Połacie szerokiego, czterospadowego dachu połączone są z porzecznymi, naczółkowymi przekryciami ryzalitów, podpartych dekoracyjną drewnianą konstrukcją, charakterystyczną dla budownictwa willowego. To zwieńczenie oraz dwudzielny dach wieżyczki, złożony z cebulastej kopułki i spiczastej latarni, dodawały lekkości i dynamiki dość ciężkiemu korpusowi, zbudowanemu z wówczas nowatorskiego materiału, jakim były betonowe pustaki. Zastosowano je również w innych budynkach na terenie Ustki.

Willa Eldorado jest dość odosobnionym przypadkiem w pejzażu portowym, który oprócz urządzeń tworzą przede wszystkim spichlerze i magazyny.

Tekst: Elżbieta Kal, „Ustka dawno, dawniej i dziś”, Wydawca: Lokalna Organizacja Turystyczna „Ustka i Ziemia Słupska”, Ustka, 2014

Comments are closed.